Kinesiotaping - Aplikace a ceník tejpování

Co je to tejpování:

Tejpování je fyzioterapeutická metoda, při které jde zejména o uvolnění přetížených svalů. Používá se také ke zpevnění poraněných kloubů nebo před plánovanou větší námahou (túry, sport apod.,...) Používají se k tomu tejpovací pásky, které se přilepí přímo na tělo v místech, kde je problém. Jsou vyrobeny z bio bavlny a lepidlo na nich je antialergení - akrylátové. Byly navržené tak, aby měli tloušťku kůže a byly velmi pružné, což zabezpečí plný rozsah pohybu a tím nás neomezují. Na těle vydrží přibližně týden, poté se mění za nové. Tejpovací páska je 5cm široká, ale stříhám si ji podle potřeby i na užší pruhy.

Co vše lze tejpovat:   Zde uvádím jen hlavní příklady, lze tejpovat téměř každý sval na těle :-)).

bolestivé stavy zad – a to od krční páteře až po křížovou oblast

akutní blokády obratlů – spolu s jinými technikami na uvolnění

přetížené oblasti krku a ramen (počítačové bolesti)

bolestivé ramenní klouby   ,    ramenní kloub po luxaci (vykloubení)

loketní klouby při přetížení (tzv. tenisový loket)

zápěstí a tzv. syndrom karpálního tunelu

bolestivý palec a prsty z přetížení nebo po úraze

zkrácené prsní svaly  ,  fraktury žeber, nebo naražení

artrotické stavy kyčelních, kolenních kloubů  ,  distorze (podvrknutí) kolen a kotníků a následné výrony

Jak dlouhý je proces tejpování:

Tejpuji vždy dle aktuálního stavu klienta, většinou 4x7 dní – tedy celý měsíc. Většinou se stav zlepšuje již během tejpování a po skončení tejpování bolesti zmizí úplně. Hodně záleží, kdy se rozhodnete problém řešit. Čím dřív, tím to funguje rychleji a lépe. Může se samozřejmě stát, že je potřeba celý cyklus opakovat, většinou ale stačí jen jeden čtyřtýdenní cyklus. A když se problém objeví po nějaké době znovu, je možno znovu opakovat cyklus.

 

 

Co potřebujete vědět před tejpováním:

K tejpování nepotřebuji žádné doporučení od lékaře, vyšetření si udělám sám, můžete tedy s problémem přijít bez předešlé návštěvy lékaře. Pokud by se mi zdálo vhodné navštívit přece jen některého specialistu, není problém tak posléze učinit.

Tejpovat nelze na husté ochlupení, pokládám za vhodné místo oholit. Pokud tedy víte, že místo, kde máte problém je více ochlupené, rozmyslete se, jestli budete ochotni přijít o chlupy :-) . Nemá smysl tejpovat přes husté chlupy, jelikož to pak tahá a štípe, což brání efektu terapie.

S tejpem se můžete sprchovat, nejsou vhodné dlouhé koupele, protože se tejp rozmáčí a nevydrží tak dlouho, jak má. Nesmí se tejp fénovat, aby rychleji uschnul, poškodilo by se lepidlo a opět by to nedrželo tak, jak je potřeba. Sám tejp je velmi prodyšný, takže vyschne velmi rychle.

Jak probíhá vlastní tejpování:

Před tejpováním si kůži nemastěte žádným krémem, ani mastí proti bolesti. Tejp se nalepí na umytou a suchou kůži v místě problému v přesně určeném směru a tahu tak, aby to mělo co největší terapeutický účinek. Aplikace má přesně daná pravidla. Pokud se nepostupuje správně ,není účinek tejpu dostatečný.

Tejp budete mít nalepený cca 7-10 dní, poté se starý tejp slepí a aplikujeme nový. Takto se to opakuje 4x.

Jsem absolventem EduSpa College - Masérský kurz Kineziotaping I. a II.


Ceník:

Pouze tejpování

Doba terapie cca 30 minut.

200,- Kč + 2,- Kč za 1 cm tejpovací pásky

Rehabilitace + tejpování 

Doba terapie cca 60 minut.

400,- Kč + 2,- Kč za 1 cm tejpovací pásky

Petr Březina -  www.fitlive.cz

 Vokrojova 3375/10 Praha 12  14300