Novinky

AC Sparta náš nový odběratel

15.09.2014 15:44
AC Sparta Praha se stala naším odběratelem sportovních a masérských potřeb.Tak ať jim vše slouží k dobrým výkonům na hřišti. 

E-shop byl spuštěn

02.04.2014 09:00
Dnes byl spuštěn náš nový e-shop. Sport je neoddělitelnou součástí společenského dění a odrazem životního způsobu. Může být náplní profesní orientace, mít podobu aktivní zábavy pro ty, kteří ho...

Fotogalerie: Tejpování

/album/fotogalerie-tejpovani/p9050096-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/ruzne-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/kinesio-tape-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0268-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0275-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0281-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0283-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0287-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0288-jpg/ /album/fotogalerie-tejpovani/imag0289-jpg/

Kinesio taping

je léčebná metoda pomocí elastických pásek, kterou vyvinul již v 80. letech japonský chiropraktik Kenzo Kase.

Tato metoda používá elastické pásky (tejpy), které jsou speciálně vyrobeny tak, že svými vlastnostmi napodobují funkci kůže. Díky těmto vlastnostem pomáhají přenést do nervové soustavy pozitivní sensorické informace pomocí povrchového i hlubokého čití a nastartovat tak přirozenou funkci těla regenerace.

Efektem aplikace kinesio tapu na tělo je:
  1. úleva od bolesti
  2. zmírnění otoku
  3. zlepšení funkce svalu
  4. usnadnění provedení pohybu v kloubu
  5. změna postavení měkkých tkání i kloubů
  6. zlepšení prokrvení
  7. zlepšení elasticity jizev
  8. zlepšení průtoku lymfatického systému

Cílem Kinesio tapingu je tedy jak urychlení zotavení, ale také hlavně působí jako prevence proti vzniku zranění. Jeho možnost využití je velmi široká a lze jej aplikovat téměř v každém věku a to jak pro každodenní využití, tak i pro sportovce.